C++

Język C++ został zaprojektowany przez duńskiego naukowca Bjarne Stroustrupa i zyskał swoją popularność prawie 30 lat temu, czyniąc rozwój C++ jedną z najpopularniejszych praktyk wśród programistów na całym świecie. Można powiedzieć, że programowanie w języku C oraz sam język są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków programowania. Tworzą one najpopularniejsze IDE wśród programistów.

c++ applover
c++ applover

Obecnie C++ jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Powstał na początku lat 90-tych, a niespełna dekadę później programowało w nim już ponad 13 milionów programistów na całym świecie. W dzisiejszych czasach idea programowania w C++ nie traci na popularności. Sam język wykorzystywany jest do tworzenia najnowszych wynalazków technologicznych oraz programów na systemy operacyjne takie jak Windows, Mac OS, czy Linux.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

Eko-logis featured image

Eko-logis

Internetowa i mobilna aplikacja do utylizacji odpadów oraz nieczystości.

amino

Amino

Training made simple. Book your personal trainer anywhere anytime.

Programowanie w języku C++

Język programowania C++ jest uważany za język średniego poziomu, ponieważ łączy w sobie cechy języka wysokiego i niskiego poziomu i działa na różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, Mac OS i Linux. Język programowania C++ jest najpopularniejszym językiem kompilatorowym. Nazwa kompilator jest charakterystyczna dla języków programowania, które muszą być skompilowane do kodu maszynowego, czyli binarnego, aby otrzymać działający program. Teoretycznie każdy język programowania mógłby być nazwany językiem kompilatora, ponieważ każdy z nich może być kompilowany. Dlatego też rozróżnienie to opiera się na najpopularniejszych implementacjach, a nie na cechach samego języka. Biorąc pod uwagę to kryterium, język C++ można nazwać językiem kompilatora nie tylko dlatego, że można go łatwo skompilować, ale także ze względu na jego implementację w procesach tworzenia języka C++. Ideowa charakterystyka języka C++ pozwala programistom na tworzenie za jego pomocą międzyplatformowych aplikacji zarówno dla Windows, jak i Linuksa.

Rozwój produktów w języku C++

Programowanie w języku C++ umożliwia stosowanie różnych stylów programowania, w tym programowanie proceduralne, obiektowe, generyczne i na poziomie asemblera. Programowanie w języku C++ zakłada statyczną kontrolę typów, a także posiada elementy dynamicznej kontroli typów i pozwala na swobodne zarządzanie pamięcią. C++ to złożona składnia i surowe wymagania w zakresie wydajności kodu, co stanowi spore wyzwanie dla kompilatorów takich jak gcc.

C++ APPLOVER

Czym zajmują się programiści C++?

Programiści pracujący wewnątrz idei charakterystycznej dla C++ są odpowiedzialni za koncepcję i implementację rozwiązań programistycznych dla systemów projektowanych i wdrażanych m.in. dla Linuksa. Piszą, edytują i analizują kod, utrzymują go i dbają o jego jakość. Programiści, działający w ramach charakterystyki ideowej dla C++, są odpowiedzialni za organizację i automatyzację tworzonych przez siebie systemów, implementację modułów wydajnościowych i jakościowych oraz rozwiązywanie problemów związanych z systemami.

Produkty zaprogramowane w C++, który zapewne znasz

KONTAKT

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI