Ruby on Rails

Ruby on Rails jest oprogramowaniem typu open-source, co nie tylko czyni go stosunkowo łatwym w użyciu, ale także sprawia, że proces tworzenia aplikacji internetowych jest szybszy i bardziej efektywny.

ruby, ruby on rails, applover
ruby, ruby on rails, applover

Z pewnością korzystałeś/aś już z niejednej aplikacji zbudowanej w oparciu o framework Ruby on Rails. Aplikacje webowe, które zapewne znasz to np. Airbnb, SoundCloud, czy Zendesk. Oczywiście, są to tylko niektóre z setek tysięcy aplikacji webowych zbudowanych przy użyciu tego języka od czasu jego premiery w 2004 roku.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

amino

Amino

Training made simple. Book your personal trainer anywhere anytime.

Eko-logis featured image

Eko-logis

Internetowa i mobilna aplikacja do utylizacji odpadów oraz nieczystości.

steppie

Steppie

Insurance policy app that rewards users for healthy behaviors such as walking, running, and cycling.

Ruby on Rails framework

Ruby on Rails to open-source’owy framework do szybkiego tworzenia aplikacji railsowych. Duński programista David Heinemeier Hansson stworzył ten framework jako część swojej pracy nad oprogramowaniem Basecamp. Ruby on Rails został napisany w języku Ruby z wykorzystaniem architektury MVC. Głównymi założeniami frameworka są:

  • szybkość, a także wygodne i przyjemne pisanie kodu;
  • zasada unikania powtarzania tej samej pracy w różnych miejscach;
  • zasada minimalizowania niezbędnej konfiguracji poprzez zastępowanie jej gotowymi, domyślnymi wzorcami;
  • możliwość korzystania z pluginów, które błyskawicznie rozszerzają aplikacje o szereg funkcji, takich jak np. logowanie;
  • ładowanie i skalowanie obrazów czy targetowanie.
ruby on rails, applover

Dlaczego Ruby on Rails jest dobrym wyborem

Ruby on Rails jest doskonałym frameworkiem, jeśli chodzi o budowanie produktów MVP. Jeśli więc myślisz o stworzeniu aplikacji webowej MVP, chcesz ją mieć szybko i w najwyższej jakości – warto rozważyć ten framework.

Z punktu widzenia użytkownika technologia ta jest całkowicie bezpieczna i posiada wbudowaną ochronę przed atakami XSS, CSRF, SQL Injection. Jeśli jesteś programistą zajmującym się tworzeniem aplikacji, możesz z łatwością tworzyć automatyczne testy dla wybranych fragmentów kodu i opierać się na ogromnej wiedzy społeczności języka programowania Ruby. Cała społeczność Ruby ma pozytywny wpływ na rozwój tego języka programowania, zapewniając dużą elastyczność w zakresie zmian wprowadzanych do kodu. Wreszcie, używanie Ruby pozwala na znaczne oszczędności – skrócenie czasu realizacji projektu oraz obniżenie kosztów związanych z pracami programistycznymi.

ruby on rails, applover

Dlaczego warto uczyć się Ruby on Rails?

Rails framework zawiera wiele skrótów, które pozwalają na szybkie i efektywne tworzenie produktów w języku Ruby on Rails, co jest obecnie bardzo pożądane. Co więcej, język programowania Ruby znajduje się na 12 miejscu w rankingu Stack Overflow pod względem popularności. Jednocześnie, jeśli skupimy się na wysokości zarobków, okazuje się, że zarobki programistów Ruby on Rails są w pierwszej piątce.

Jak zostać programistą Rails?

Od samego początku będzie liczyła się przede wszystkim Twoja systematyczność, zaangażowanie i bycie konsekwentnym. Możesz skorzystać ze wsparcia szerokiej społeczności Ruby on Rails, wśród której możesz poszukać mentora, który wesprze Twój proces edukacji i pomoże Ci rozwijać się w pożądanym przez Ciebie kierunku.

Produkty zaprogramowane w Ruby on Rails, które zapewne znasz

KONTAKT

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI