Design produktu cyfrowego

Rozwój każdego z produktów software'owych składa się z wielu elementów, których efektem końcowym są gotowe aplikacje mobilne, aplikacje webowe, czy strony internetowe. Cały zespół grafików, bazując na swoim doświadczeniu, proponuje, jak powinien wyglądać finalny projekt.

Projektanci kierują się wymaganiami klientów i ich wyobrażeniami o ostatecznym wizerunku projektu, celami biznesowymi oraz sprawdzonym procesem projektowym. Każda współpraca między projektantami a klientami powinna rozpoczynać się od briefu kreatywnego i warsztatów. Dzięki temu procesowi, zespół zaangażowany w projekt może rzetelnie podejść do procesu projektowania produktu.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

Eko-logis featured image

Eko-logis

Internetowa i mobilna aplikacja do utylizacji odpadów oraz nieczystości.

rating captain case study product design

Rating Captain

AI-driven technology to focus your campaigns on people who are more likely to recommend your business.

Czym jest projektowanie produktu?

Projektowanie produktu to nazwa procesu, na który składają się takie czynności jak wyobrażanie, tworzenie i rozwijanie projektów. Jest on kluczowy dla osób, których zadaniem będzie ustalenie problemów konkretnej grupy docelowej.

Kluczem do sukcesu w procesie projektowania jest zrozumienie potrzeb użytkownika końcowego klienta. Zadaniem projektanta produktu jest takie pokierowanie rozwojem produktu, aby produkt końcowy odpowiadał na potrzeby użytkowników. Projekty wzornicze powinny być prowadzone w taki sposób, aby końcowy projekt idealnie pasował do przyzwyczajeń, zachowań i wymagań użytkowników.

projektowanie produktu w applover

Jak planowany jest proces projektowania produktu?

Proces projektowania produktu różni się w zależności od zespołu, który go prowadzi. Jednak w zdecydowanej większości przypadków każdy projektant produktu kieruje się określoną filozofią rozwoju produktu. W wielu przypadkach filozofia ta opiera się na procesie design-thinking, który bardzo poważnie traktuje użyteczność produktu. Proces ten składa się z następujących elementów: wczucie się w ludzi, zdefiniowanie problemu, wymyślenie rozwiązania, zbudowanie prototypu, przetestowanie rozwiązania.

Projektowanie produktu nie zawsze przebiega liniowo, a jego elementy składowe wymienione powyżej często zmieniają kolejność. Zdarza się, że kolejne etapy procesu prowadzą zespół do nowych wniosków i przemyśleń. W takich przypadkach projektanci są gotowi do zmiany wcześniejszych ustaleń. Ich decyzje będą miały bezpośredni wpływ na użyteczność finalnego produktu.

Prototyp i UX

Zespół projektowy jest odpowiedzialny za wiele elementów, które ostatecznie składają się na rozwój produktu. Oprócz zadań koncepcyjnych, jego członkowie tworzą również szkice. The prototype allows the customers to see how the final design will look like. This is extremely important in the whole product design, which ultimately must result in a high user experience of the entire project.

projektowanie produktu cyfrowego applover

Rola designera produktu

W procesie projektowania produktu kluczowa jest postać projektanta. Niezbędna jest również bliska współpraca projektantów z zespołem rozwojowym i klientem. Pomysły klienta muszą zostać skonfrontowane z założeniami projektowymi, user experience oraz możliwościami technologicznymi projektu, za które odpowiada zespół deweloperski.

Prawidłowo przeprowadzony projekt wzorniczy w efekcie końcowym stanie się stroną internetową lub aplikacją mobilną, która będzie odpowiedzią na wymagania i rozwiąże problemy użytkowników. To z kolei przełoży się na realizację celów biznesowych klientaPrzystępując do pracy nad projektowaniem produktów software’owych, dobrze jest współpracować z doświadczonymi projektantami, którzy wiedzą, jak poprowadzić proces i co zrobić, aby finalny projekt spełniał oczekiwania przyszłych użytkowników, co z kolei przełoży się na sukces biznesowy całego przedsięwzięcia.

KONTAKT

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI