Flutter

Flutter to zestaw narzędzi UI firmy Google do budowania pięknych, natywnie skompilowanych aplikacji mobilnych, webowych i desktopowych z jednej bazy kodu.

flutter featured image
flutter featured image

Flutter to jest zestawem do tworzenia oprogramowania aplikacji mobilnych, które będą działać na niemal wszystkich urządzeniach mobilnych, bez konieczności tworzenia aplikacji w różnych językach programowania z udziałem wielu programistów. Dlatego tworzenie aplikacji we Flutterze jest dużo bardziej efektywne.

Flutter – świeży framework od Google

Flutter to technologia Google, która pozwala na tworzenie aplikacji na urządzenia z systemem Android oraz iOS jednocześnie. Technologia Flutter wymaga od programisty znajomości języka programowania Dart, co pozwala na stworzenie aplikacji, która będzie wyglądała i zachowywała się niemal w 100% identycznie na obu systemach. System Flutter, pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, jest już bardzo zaawansowaną technologią i przyspiesza tworzenie rozwiązań mobilnych. Z biznesowego punktu widzenia, Flutter pozwala na obniżenie kosztów związanych z tworzeniem aplikacji.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

steppie

Steppie

Insurance policy app that rewards users for healthy behaviors such as walking, running, and cycling.

amino

Amino

Training made simple. Book your personal trainer anywhere anytime.

Jak działa tworzenie aplikacji we Flutterze?

Tworzenie aplikacji we Flutterze składa się z dwóch zasadniczych elementów: frameworka wymaganego do działania aplikacji oraz SDK (software development kit) potrzebnego do jej stworzenia i zbudowania. Tworzenie aplikacji we Flutter jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku konkurencyjnych technologii aplikacji mobilnych na wiele platform. Jak wspomniano wcześniej, rozwój Fluttera wymaga od programisty znajomości języka programowania Dart oraz innych taktycznych frameworków.

flutter app development at applover

Dlaczego Flutter?

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji mobilnych, Flutter może znacząco zredukować czas i koszty ich tworzenia.

Wszystko dzięki intuicyjnym narzędziom, usprawniającym zarządzanie stanami i pozwalającym podążać za znanymi architekturami jak MVI.

Podsumowując, Flutter pozwala na szybsze tworzenie aplikacji mobilnych ze względu na możliwość jednoczesnego tworzenia aplikacji na iOS i Android. Dzieje się to przy zachowaniu wysokiej jakości produktu końcowego.

Kiedy wybrać Fluttera do tworzenia aplikacji mobilnych?

Flutter jest doskonałym wyborem dla projektów mobilnych, które są skierowane zarówno do użytkowników Androida, jak i iOS. Dzięki Flutterowi o wiele łatwiej jest dostosować jeden kod do dwóch systemów operacyjnych, oszczędzając tym samym czas programistów i pieniądze poświęcone na rozwój projektu.

Applover_Consultant_Business_IT

Dlaczego firmy powinny brać pod uwagę aplikacje wieloplatformowe zamiast natywnych aplikacji mobilnych?

Pierwszym powodem jest znacznie niższy koszt rozwoju aplikacji mobilnych. Ten typ rozwoju, zaprojektowany w oparciu o jedną bazę kodu, może działać na wielu systemach operacyjnych. Istnieje również możliwość wykorzystania wielu wtyczek, które mogą wspierać rozwój aplikacji międzyplatformowych, co z kolei sprawia, że proces tworzenia aplikacji jest szybszy, wygodniejszy, a produkt końcowy spełnia wszystkie wymagania.

Tworzenie aplikacji we Flutterze umożliwia również znacznie szybsze testowanie aplikacji. Tester testujący nowy produkt nie musi robić tego dla dwóch różnych platform. Specjaliści QA muszą sprawdzić tylko jedną wersję, dzięki czemu poświęcają znacznie mniej czasu na jej przeglądanie.

Możliwość ponownego wykorzystania kodu

Międzyplatformowy framework do tworzenia aplikacji pozwala na ponowne wykorzystanie już użytego kodu. Konkretny system może być używany na kilku platformach, dzięki czemu programiści mogą zaoszczędzić sporo czasu, który byłby potrzebny do tworzenia aplikacji natywnych.

Rzeczywiście, większość firm obecnych na rynku, tworząc swoje aplikacje posiada dwie opcje jej implementacji (aplikacje cross-platformowe i natywne). W wielu przypadkach nie mają one wystarczających funduszy, aby budować osobno aplikacje natywne na Androida oraz iOS. Dlatego też firmy często wybierają języki frameworków, które pozwalają im na stworzenie aplikacji cross-platformowej i są zadowolone z efektów.

Aplikacje stworzone przy pomocy Fluttera, które zapewne znasz:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.

Porozmawiajmy