WordPress

Od momentu powstania do dziś WordPress był systematycznie rozwijany i aktualizowany, a obecna forma WordPressa w swojej funkcjonalności znacznie przewyższa pierwotną wersję.

wordpress development at applover
wordpress development at applover

WordPress oparty jest na języku PHP. WordPress jest aplikacją internetową, która dzięki swojej strukturze spełnia wszystkie potrzeby użytkowników chcących prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Prowadzenie własnej strony internetowej WordPress jest bezpłatne, ale do jej rozwoju niezbędna jest instalacja wtyczek. Proces tworzenia profesjonalnej strony internetowej wymaga zaplanowania projektu WordPress oraz zaangażowania osób z odpowiednimi umiejętnościami  – programistów WordPressa.

PROJEKTY

Sprawdź nasze case studies

featured image2_signium

Signium

HR services, Top Management Executive Search assignments for C-level and upper management positions in the CEE region.

Na czym polega tworzenie w WordPress?

Wiele osób może korzystać z WordPressa, nawet nie będąc ekspertami PHP. Ponieważ jest to system CMS (system zarządzania treścią) typu open-source, każdy, kto posiada pewne niezbędne umiejętności internetowe, może używać WordPressa do budowania stron internetowych. Jednak, aby stworzyć profesjonalną, spersonalizowaną platformę opartą na systemie wtyczek, będziesz potrzebował programisty. Programista WordPress (także programista PHP) to ktoś, kto zna istotę WordPressa. Rozwój WordPressa oznacza tworzenie motywów i wtyczek, które współpracują z platformą.

wordpress applover

Kim jest WordPress Developer?

Do rozwoju WordPressa potrzebni są ludzie z odpowiednimi umiejętnościami technicznymi. Dobrze jest, aby osoba na tym stanowisku była web developerem i ekspertem od WordPressa. Taki programista zna funkcje i cechy WordPressa. Ale również może pisać niestandardowe motywy dla WordPressa i edytować istniejące. Programiści potrafią pisać wtyczki, oprócz tego, że je piszą, znają te najlepsze. Ważnym aspektem, na który również zwracają uwagę programiści, jest poprawa wydajności strony. Ryzyko pogorszenia wydajności wynikające z samodzielnego wdrożenia strony w WordPressie jest duże. Warto przekazać tę czynność w ręce profesjonalnych programistów z doświadczeniem.

wordpress applover

Dlaczego warto postawić na outsourcing przy WordPressie?

Najbardziej popularnym problemem, z którym spotykasz się podczas projektowania niestandardowego motywu WordPress dla swojej witryny biznesowej jest to, czy warto zatrudnić własny zespół programistów WordPressa i zrobić to na własną rękę (jeśli jesteś doświadczony) lub po prostu zdecydować się na outsourcing w 100%. Bez względu na to, jak wygodne i opłacalne wydaje się na początku, aby utrzymać prace wewnątrz, to nieuchronnie stanie się to niezwykle frustrującym, wyczerpującym doświadczeniem. Czy rozwój WordPress jest tego wart? Jeśli kiedykolwiek próbowałeś swoich rąk w kodowaniu strony internetowej w przeszłości, pewnie juz wiesz, jak czasochłonny jest to proces. Biorąc pod uwagę te fakty, ostatecznie masz tylko jedną opcję i jest to outsourcing.

wordpress applover

Gdzie znaleźć ekspertów od WordPressa?

Jeśli chcesz postawić na rozwój WordPressa, musisz znaleźć odpowiednią agencję zajmującą się programowaniem w WordPressie. Takie firmy świadczą usługi programistyczne oraz wsparcie i specjalizują się w tworzeniu stron internetowych, a w szczególności w WordPressie. Osoby zatrudnione w firmie zajmującej się rozwojem WordPressa skupiają się na dopasowaniu potrzeb biznesowych Twojej firmy do strony internetowej. Eksperci znają narzędzia do obsługi Twojej strony. (np. Narzędzia dla Webmasterów), a starszy programista WordPressa ma nawet swój wkład w powstawanie WordPressa.

wordpress applover

WordPress WooCommerce

Niezwykle popularny WordPress jest również często wykorzystywany do realizacji projektów e-commerce. Dzięki systemowi CMS, WordPress może zostać przekształcony w sklep internetowy za pomocą darmowej wtyczki WooCommerce, która posiada wiele możliwości. Jeśli dodatkowo skorzystamy z dodatków do wtyczki, możemy stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową i rozpocząć sprzedaż online. Podobnie jak WordPress, WooCommerce jest darmowym oprogramowaniem open source i można go dowolnie modyfikować za pomocą licznych rozszerzeń. Wbudowane w WooCommerce funkcje oraz dodatkowe wtyczki pozwalają na efektywniejsze pozycjonowanie sklepu.

Produkty zbudowane w WordPressie, które zapewne znasz:

KONTAKT

Pasja jest kluczową siłą, która napędza nasz sukces.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI